Projekt „Budowa Zajezdni Annopol” zadebiutował na konferencji Projektowanie Przyszłości 2023

Projekt „Budowa Zajezdni Annopol” zadebiutował na konferencji Projektowanie Przyszłości 2023

 

„Budowa zajezdni Annopol” to jedna z pierwszych inwestycji kubaturowo-infrastrukturalnych w Polsce w sektorze publicznym, która w tak dużym stopniu wykorzystuje narzędzia i metodykę BIM w procesie budowlanym.

Przy budowie Zajezdni Annopol, w ramach technologii BIM, Inwestor oprócz zamówienia i wykorzystywania modeli 3d na poszczególnych etapach inwestycji tj:

  • etapu przygotowania przetargu (modele weryfikujące projekt budowlany),
  • etapu opracowania dokumentacji projektowej niezbędnej do realizacji robót (m.in. wczesne wykrywanie kolizji, przegląd/komentowanie i końcowa weryfikacja dokumentacji, zestawienia materiałowe) oraz
  • etapu realizacji robót (m.in. śledzenie postępów w realizacji wszystkich asortymentów robót, przygotowanie ustrukturyzowanych danych o środkach trwałych na potrzeby zarządzania),

wdrożył również platformę CDE (z ang. Common Data Environment), czyli „chmurowe narzędzie do udostępniania i zarządzania obiegami dokumentów kontraktowych”, które zgodnie z przewidywaniami okazało się równie bardzo istotnym elementem wykorzystywanym w codziennej pracy uczestników procesu inwestycyjnego.

 

O skali wdrożenia platformy CDE na naszej inwestycji może świadczyć udział przedstawicieli Inwestora - Tramwajów Warszawskich oraz Konsultanta - spółki Egis Poland w tegorocznej Konferencji Projektowanie Przyszłości 2023, na której mieliśmy okazję zaprezentować kilkuetapową „drogę” do jej wdrożenia oraz podzielić się wnioskami z jej wykorzystywania.

 

Konferencja organizowana corocznie w Krakowie przez stowarzyszenie BIM Klaster, przyciąga liczne grono uczestników (zamawiających, projektantów, architektów, wykonawców, etc.) i sympatyków pracy w środowisku BIM. Prelegenci dzielą się swoimi doświadczeniami i wnioskami z realizowanych na co dzień projektów. Więcej o tym wydarzeniu i całej inicjatywie Stowarzyszenia Klaster Technologii Informacyjnych w Budownictwie można przeczytać na stronie Projektowanie Przyszłości oraz elektronicznym wydaniu Inżynier Budownictwa.

 

Jako Inwestor publiczny mamy świadomość jak niezwykle ważne na obecnym etapie rozwoju metodyki BIM w Polsce jest dzielenie się zdobytymi doświadczeniami i dobrymi praktykami z innymi instytucjami i jednostkami wdrażającymi tą technologię dlatego zachęcamy do obejrzenia nagrania z naszego wystąpienia podczas tegorocznej konferencji Projektowanie Przyszłości.

 

 

 

obraz2-1.jpg

obraz3-1.jpg

obraz4-1.jpg

obraz6-2.jpg

obraz7-2.jpg

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone - Zajezdnia Annopol Warszawa
CMS by Quick.Cms   |   Projekt: StudioStrona.pl